Webshop

De 18de wereldkampioenschappen vinden plaats van 15 tot en met 24 juli in Eugene, in de Amerikaanse staat Oregon. 

Ga naar de WA site van het WK

Volg de live results van het WK

Volg de livestream van het WK

Ga naar het palmares van de Belgen

Tijdsschema

Vrijdag(nacht) 15 juli (Belgische tijd)

19u10 Hoogspringen Thomas Carmoy Kwalificaties - Groep A 8ste met 2m25 (17v26)
20u45 4x400m Mixed België (Alexander Doom, Camille Laus, Christian Iguacel & Helena Ponette) Reeks 1 - Baan 1 7de met 3'16"01 (10v15)
22u30 Hamerslingeren Vanessa Sterckendries Kwalificaties - Groep B 13de met 67m88 (24v30)
02u15 3000m steeple Tim Van de Velde Reeks 1 13de met 9'03"11 (40v40)
03u10 1500m Elise Vanderelst Reeks 1 11de met 4'10"45 (35v42)

Zaterdag(nacht) 16 juli 

22u34 400m horden Julien Watrin Reeks 3 - Baan 5 2de met 49"83 Q (18v35)
03u41 1500m Ismaël Debjani Reeks 2 12de met 3'39"96 (34v41)
03u52 1500m Ruben Verheyden Reeks 3 7de met 3'39"46 (30v41)

Zondag(nacht) 17 juli 

15u15 Marathon Bashir Abdi Finale BRONS met 2u06'48 (3v54)
15u15 Marathon Thomas De Bock Finale 30ste met 2u11'54 (30v54)
15u15 Marathon Lahsene Bouchikhi Finale DNF
19u35 100m horden - Zevenkamp Nafi Thiam Reeks 1 - Baan 4 5de met 1093p 1ste met 13"21 (5v15) - 1093p
19u43 100m horden - Zevenkamp Noor Vidts Reeks 2 - Baan 5 3de met 1094p 4de met 13"20 (4v15) - 1094p
20u13 400m Kevin Borlée Reeks 2 - Baan 8 4de met 45"72 q (13v41)
20u21 400m Alexander Doom Reeks 3 - Baan 8 3de met 46"18 Q (25v41)
20u29 400m Dylan Borlée Reeks 4 - Baan 7 2de met 45"70 Q (12v41)
20u35 Hoogspringen - Zevenkamp Nafi Thiam Groep A
1ste met 2264p
1ste met 1m95 (1v15) - 1171p
20u35 Hoogspringen - Zevenkamp Noor Vidts Groep A
4de met 2110p
6de met 1m83 (6v15) - 1016p
21u16 400m Camille Laus Reeks 3 - Baan 3 6de met 52"56 (31v43)
21u32 400m Naomi Van Den Broeck Reeks 5 - Baan 2 7de met 53"16 (40v43)
22u00 10.000m Isaac Kimeli Finale 10de met 27'43"50 (10v24)
22u25 Kogelstoten -Zevenkamp Nafi Thiam Groep B
1ste met 3127p
2de met 15m03 (2v15) - 863p
22u25 Kogelstoten - Zevenkamp  Noor Vidts Groep B
4de met 2933p
3de met 14m43 (3v15) - 823p
03u03 400m horden Julien Watrin Halve finale 1 - Baan 3 3de met 49"52 (14v23)
03u30 Discuswerpen Philip Milanov Kwalificaties - Groep B 10de met 61m47 (21v29)
03u38 200m - Zevenkamp Nafi Thiam Reeks 1 - Baan 1 1ste met 4071p 2de met 24"39 (9v15) - 944p
03u45 200m - Zevenkamp Noor Vidts Reeks 2 - Baan 7 5de met 3921p 5de met 23"92 (5v15) - 988p

Maandag(nacht) 18 juli 

15u15 Marathon Mieke Gorissen Finale 19de met 2u31'06 (19v32)
18u35 Verspringen - Zevenkamp Nafi Thiam Groep A
1ste met 5107p
1ste met 6m59 (1v13) - 1036p
18u35 Verspringen - Zevenkamp Noor Vidts Groep A
5de met 4874p
6de met 6m33 (6v13) - 953p
19u50 Speerwerpen - Zevenkamp Noor Vidts Groep A
6de met 5572p
4de met 41m62 (11v13) - 698p
20u50 Speerwerpen - Zevenkamp Nafi Thiam Groep B
2de  met 6026p
3de met 53m01 (3v13) - 919p
03u14 200m Imke Vervaet Reeks 3 - Baan 1 5de met 23"28 (30v44)
03u55 800m - Zevenkamp Nafi Thiam Finale
GOUD met 6947p
5de met 2'13"00 (5v12) - 921p
03u55 800m - Zevenkamp Noor Vidts Finale
5de met 6559p

3de met 2'08"50 (3v12) - 987p

Dinsdag(nacht) 19 juli 

02u45 400m horden Paulien Couckuyt Reeks 1 - Baan 5 4de met 55"42 Q (17v26)

Woensdag(nacht) 20 juli 

02u36 800m Eliott Crestan Reeks 3 - Baan 3 4de met 1'46"61 (24v42)
03u15 400m horden Paulien Couckuyt Halve finale 1 - Baan 8 5de met 55"42 (19v24)
04u15 400m Dylan Borlée Halve finale 1 - Baan 4 5de met 45"41 (14v24)
04u23 400m Alexander Doom Halve finale 2 - Baan 7 6de met 45"80 (19v24)
04u31 400m Kevin Borlée Halve finale 3 - Baan 2 5de met 45"26 (12v24)

Donderdag(nacht) 21 juli 

02u42 800m Vanessa Scaunet Reeks 5 - Baan 5 7de met 2'04"07 (41v45)

Vrijdag(nacht) 22 juli 

02u05 Polsstokspringen Ben Broeders Kwalificaties - Groep B 2de met 5m75 q (5v28)

Zaterdag(nacht) 23 juli 

20u20 100m horden Anne Zagré Reeks 1 - Baan 7 5de met 13"25 (31v38)
02u22 4x400m vrouwen België (Naomi Van Den Broeck, Imke Vervaet, Helena Ponette & Camille Laus) Reeks 2 - Baan 2 2de met 3'28"02 Q (4v14)
02u52 4x400m mannen België (Julien Watrin, Dylan Borlée, Jonathan Sacoor & Kevin Borlée) Reeks 2 - Baan 4 1ste met 3'01"96 Q (4v13)

Zondag(nacht) 24 juli

02u25 Polsstokspringen Ben Broeders Finale 11de met 5m70 (11v12)
04u35 4x400m mannen België (Dylan Borlée, Julien Watrin, Alexander Doom & Kevin Borlée) Finale - Baan 5 BRONS met 2'58"72 (3v8)
04u50 4x400m vrouwen België (Helena Ponette, Imke Vervaet, Paulien Couckuyt & Camille Laus) Finale - Baan 3 6de met 3'26"29 (6v8)

Selectie

De selectie voor de Wereldkampioenschappen lees je hier of hieronder. 

Vrouwen 

Discipline 

Voornaam Naam

200m Imke Vervaet 
400m Camille Laus 
400m Naomi Van Den Broeck
800m Vanessa Scaunet
1500m Elise Vanderelst 
100m horden Anne Zagré
400m horden Paulien Couckuyt
Hamer Vanessa Sterckendries 
Marathon Mieke Gorissen
Zevenkamp Nafissatou Thiam
  Noor Vidts
4x400m Paulien Couckuyt 
  Nina Hespel 
  Camille Laus 
  Helena Ponette 
  Naomi Van Den Broeck 
  Imke Vervaet 

Mannen

Discipline 

Voornaam Naam

400m Dylan Borlée
  Kevin Borlée
  Alexander Doom 
800m Eliott Crestan
1500m Ismaël Debjani
1500m Ruben Verheyden
10.000m Isaac Kimeli
400m horden Julien Watrin
3000m steeple Tim Van de Velde 
Marathon Bashir Abdi
  Lahsene Bouchikhi 
  Thomas De Bock
Hoog Thomas Carmoy 
Polsstok Ben Broeders
Discus Philip Milanov 
4x400m Dylan Borlée 
  Kevin Borlée 
  Alexander Doom 
  Christian Iguacel 
  Jonathan Sacoor 
  Julien Watrin 

Mixed

Discipline 

Voornaam Naam

4x400m Kevin Borlée
  Alexander Doom
  Christian Iguacel 
  Camille Laus
  Helena Ponette
  Naomi Van Den Broeck

Selectiecriteria

De selectiecriteria in pdf vind je hier.

KWALIFICATIEPERIODEN VOOR DE MINIMA EN DE WORLD RANKINGS:

  • Voor de marathon en de 35km snelwandelen: van 30 november 2020 tot en met 29 mei 2022;
  • Voor de 10.000m, de 20km snelwandelen, de aflossingen en de meerkampen: van 27 december 2020 tot en met 26 juni 2022;
  • Voor alle andere proeven: van 28 juni 2021 tot en met 26 juni 2022.

PROEVEN IN HET STADION

Kwalificatie in individuele onderdelen:

Atleten kunnen zich op vier verschillende manieren kwalificeren:

1. Door tijdens de kwalificatieperiode eenmaal de volgende minima te behalen:

Mannen

Discipline

Vrouwen

10.05

100m

11.15

20.24

200m

22.80

44.90

400m

51.35

1:45.20

800m

1:59.50

3:35.00

1500m

4:04.20

13:13.50

5000m

15:10.00

27:28.00

10.000m

31:25.00

8:22.00

3000m Steeple

9:30.00

13.32

110mH/100mH

12.84

48.90

400mH

55.40

2m33

Hoog

1m96

5m80

Polsstok

4m70

8m22

Ver

6m82

17m14

Hinkstap

14m32

21m10

Kogel

18m50

66m00

Discus

63m50

77m50

Hamer

72m50

85m00

Speer

64m00

8350

Tienkamp / Zevenkamp

6420

2. Op basis van de eindplaats in aangewezen wedstrijden (in deze gevallen worden de atleten ook geacht de minima te hebben behaald) als volgt:

    • Continentale kampioenen in alle individuele evenementen (behalve marathons). In het geval van de 10.000m, de 3.000m steeple, de meerkampen, de kampnummers en de wegwedstrijden en de wegwedstrijden zal de inschrijving echter afhankelijk zijn van de goedkeuring van de technische gedelegeerden, afhankelijk van het niveau van de atleet.

3. Op uitnodiging met een Wild Card als:

    • Regerend wereldkampioen (Doha 2019)
    • Winnaar van het seizoen 2021
      • Diamond League;
      • Continental Tour – Hamerslingeren;
      • Race Walking Tour;
      • Combined Events Tour.

4. Op basis van hun positie op de World Rankings aan het einde van de kwalificatieperiode. Bij een gelijke stand krijgen de atleten met de tweede beste prestatie voorrang.

Kwalificatie voor de aflossingen:

Aflossingsteams kunnen zich kwalificeren via de volgende twee mogelijkheden:

  1. Bij de beste tien ploegen horen op de World Relays 2021 (twaalf in het geval van de 4x400m mixed relays).
  2. Aan het eind van de kwalificatieperiode één van de hoogst geklasseerde ploegen zijn, om de resterende zes plaatsen (vier voor de 4x400m mixed relays) aan te vullen. De resultaten van de aflossingsploegen zijn slechts geldig op voorwaarde dat ze deel uitmaken van een wedstrijd die volgens de regels van World Athletics is georganiseerd en indien ten minste 2 internationale ploegen, die ten minste 2 landen vertegenwoordigen, aan de wedstrijd deelnemen.

World Athletics zal de gekwalificeerde teams bepalen op basis van hun plaats op de World Athletics Best Performers Lists (gebaseerd op de beste prestaties gedurende de kwalificatieperiode).

Specifieke opmerkingen

  • Aflossingen 4 x 100m:
    • In geval van selectie moet de samenstelling van de ploeg die deelneemt aan de Wereldkampioenschappen van een gelijkwaardig niveau zijn als die van de ploeg die aan de selectiecriteria voldeed.
    • Een ploeg bestaat uit vijf atleten, zes indien ten minste twee atleten individueel gekwalificeerd zijn.
    • De individuele selectie voor de ploeg wordt gemaakt op basis van de rangschikking van de prestaties tijdens het outdoorseizoen 2022, alsook op basis van het voorstel van de bondscoach van de ploeg in kwestie.
  • Aflossingen 4 x 400m:
    • In geval van selectie moet de samenstelling van de ploeg die deelneemt aan de Wereldkampioenschappen van een gelijkwaardig niveau zijn als die van de ploeg die aan de selectiecriteria voldeed.
    • Een team bestaat uit zes atleten, zowel voor de aflossingsploegen bij de vrouwen als de mannen. In geval van deelname aan de mixed relays mag zowel bij de vrouwen als bij de mannen een zevende atleet worden geselecteerd.
    • De individuele selectie voor de ploeg wordt gemaakt op basis van de rangschikking van de prestaties tijdens het outdoorseizoen 2022, alsook op basis van het voorstel van de bondscoach van de ploeg in kwestie.

PROEVEN BUITEN HET STADION

Atleten kunnen zich via de volgende twee mogelijkheden kwalificeren:

1. Door tijdens de kwalificatieperiode eenmaal de volgende minima te behalen:

Mannen

Discipline

Vrouwen

2:11:30

Marathon

2:29:30

1:21:00

20km snelwandelen

1:31.00

2:33:00

35km snelwandelen

2:54:00

2. Op uitnodiging met een Wild Card als:

    • Regerend wereldkampioen (Doha 2019)
    • Winnaar van het seizoen 2021
      • Diamond League;
      • Continental Tour – Hamerslingeren;
      • Race Walking Tour;
      • Combined Events Tour.

Algemene opmerkingen

  • Per discipline worden maximaal 3 atleten worden geselecteerd. Indien meer dan 3 atleten aan de selectiecriteria voldoen, worden de 3 atleten met de beste prestaties in de kwalificatieperiode geselecteerd.
  • Een vierde atleet kan worden geselecteerd in het geval van een Wild Card.
  • In geval van gelijke resultaten tussen meerdere atleten in dezelfde discipline:
    • Deze atleten zullen worden gerangschikt volgens hun tweede beste resultaat van wedstrijden die plaatsvonden tijdens de kwalificatieperiode, waarbij de atleten met het tweede beste resultaat de voorkeur krijgen. Is er nog steeds een gelijke stand, dan wordt hun derde beste resultaat in aanmerking genomen, enz.
  • Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Bij wijze van uitzondering en in overeenstemming met technische regel 9 van de World Athletics worden prestaties op de 5000m en de 10.000m alleen geaccepteerd op voorwaarde dat er onvoldoende atleten van hetzelfde geslacht deelnemen om afzonderlijke wedstrijden te rechtvaardigen en op voorwaarde dat er geen assistentie of hulp werd gegeven door een atleet van het ene geslacht aan een atleet van het andere geslacht (waaronder het tempo bepalen).
  • Indoorprestaties voor alle kampwedstrijden en voor wedstrijden over 200m en verder zullen worden aanvaard.

Algemene criteria die voor alle selecties gelden

  • Er wordt benadrukt dat atleten alleen in aanmerking komen voor een selectie voor het nationale team en het recht hebben om de KBAB tijdens internationale wedstrijden te vertegenwoordigen volgens de vastgelegde criteria in het wedstrijdreglement van World Athletics.
  • Een atleet die aan de selectiecriteria voldoet, mag niet voor selectie worden voorgedragen op basis van de volgende criteria die in acht worden genomen, namelijk het bestaan van een bekende blessure op het moment van de selectie, een aantasting van de gezondheid of de conditie, of disciplinaire of ethische redenen.
  • De selectiecommissie kan ook een atleet van een selectie uitsluiten om welke reden dan ook, inclusief de hierboven vermelde.
  • De atleet moet lid zijn van de KBAB op het moment van het behalen van de selectiecriteria. Anders worden de prestaties niet in aanmerking genomen.

Staat van vorm

  • Indien nodig kan de selectiecommissie de betrokken atleet verzoeken om een test af te leggen, tijdens een wedstrijd of training, vóór de datum van de definitieve selectie.
  • Indien de test niet wordt uitgevoerd of het prestatieniveau van de atleet onvoldoende is, kan de selectiecommissie afzien van een selectie van de betrokken atleet en/of het betrokken team voor de kampioenschappen in kwestie.
  • In bijzondere gevallen, met inbegrip van gevallen die niet onder de selectiecriteria vallen, behoudt de selectiecommissie zich het recht om atleten te selecteren die niet aan de KBAB-selectiecriteria hebben voldaan.

Atleten die aan de selectiecriteria voldeden

Mannen      
Discipline Prestatie Naam/Club Datum, locatie
800m 1'44"84 Eliott Crestan/SMAC 1 augustus 2021, Tokio/Jap
1500m 3'34"39 Ismael Debjani/CABW 5 juni 2022, Rabat/Mar
5000m 13'04"72 Isaac Kimeli/OEH 2 juni 2022, Montreuil/Fra
10.000m 27'22"70 Isaac Kimeli/OEH 4 mei 2021, Stockholm/Zwe
10.000m 27'24"41 Bashir Abdi/RCG 5 juni 2021, Birmingham/Gbr
Marathon 2u03'36 Bashir Abdi/RCG 24 oktober 2021, Rotterdam/Ned
Marathon 2u08'40 Koen Naert/RESC 5 december 2021, Valencia/Spa
Marathon 2u10'22 Dieter Kersten/ADD 18 april 2021, Enschede/Ned
Marathon 2u10'22 Lahsene Bouchikhi/RESC 20 februari 2022, Sevilla/Spa
Marathon 2u11'26 Thomas De Bock/OEH 5 december 2021, Valencia/Spa
400m horden 48"90 Julien Watrin/DAMP 14 juni 2022, Bern/Zwi
Polsstok 5m85 Ben Broeders/DCLA 11 juni 2022, Merzig/Dui
Tienkamp 8430p Thomas Van der Plaetsen/DEIN 29 & 30 mei 2021, Götzis/Oos
Vrouwen      
Discipline Prestatie Naam/Club Datum, locatie
100m horden 12"78 Anne Zagré/RESC 1 augustus 2021, Tokio/Jap
400m 50"29 Cynthia Bolingo/CABW 5 juli 2021, Tomblaine/Fra
400m horden 54"47 Paulien Couckuyt/VAC 2 augustus 2021, Tokio
Marathon 2u28'31 Mieke Gorissen/ADD 18 april 2021, Enschede/Ned
Marathon 2u29'12 Hanne Verbruggen/VITA 6 december 2020, Valencia/Spa
Zevenkamp 6791p Nafi Thiam/RFCL 4 & 5 augustus 2021, Tokio
Zevenkamp 6571p Noor Vidts/VAC 4 & 5 augustus 2021, Tokio

Nieuws