De 35ste Europese indoorkampioenschappen worden begin maart 2019 gehouden in Glasgow, de grootste stad van Schotland.

Ga naar de EAA site van het EK indoor in Glasgow

Ga naar de website van het LOC

Ga naar het tijdschema

Ga naar het palmares van de Belgische atleten bij deze EK indoor

 

De Belgische resultaten

(weergave in lokale tijd: 10u05 in Glasgow = 11u05 in Brussel)

 

Vrijdag 1 maart   
Ochtend    
10u05 60mH 5K   Hanne Maudens Reeks 1v2: 4de in 8.59 = 997p
10v12
10u45 Hoog 5K   Hanne Maudens Groep 2: 4de met 1m75 = 916p (9=v12)
Na 2: 11de met 1.913p
11u34 800m R1 Renée Eykens Reeks 4v4 : 1ste in 2.03.07 Q (4v21)
12u00 1500m R1 Ismael Debjani Reeks 2v3: DISQ
13u33 3000m R1 Robin Hendrix Reeks 2v2: 7de in 7.58.14 (16v34)
13u13 400m R1 Cynthia Bolingo Reeks 7v7 : 2de in 52.60 Q = BR (3v37)
13u15 Kogel 5K   Hanne Maudens 11de met 13m04 = 730p
Na 3: 12de met 2.643p
Avond    
19u04 Ver 5K   Hanne Maudens

5de met 6m33 = 953p
Na 4:  9de met 3.596p

19u00 Hoog Q Claire Orcel Groep A: 10de met 1m85  (20v26)
20u36 400m SF Cynthia Bolingo HF3v3: 1ste in 52.37 Q = NR ! (3v18)
21u15 800m 5K   Hanne Maudens 8ste in 2.18.47 = 844p
       

Eindstand: 8ste met 4.440p

         
Zaterdag 2 maart   
Ochtend    
10u10 60m 7K   Thomas Van Der Plaetsen  Reeks 1v2: 6de in 7.35 (12v12) = 762p
12u05 Ver 7K   Thomas Van Der Plaetsen Groep A: 4de met 7m57 = 952p
Na 2: 10de met 1.714p
12u31 60mH R1 Eline Berings  Afgemeld
Avond    
18u02 Kogel 7K   Thomas Van Der Plaetsen Reeks A:  11de met 13m76  = 714p
Na 3: 11de met 2.428p
18u06 800m SF Renée Eykens HF1v2:  2de in 2.02.85 Q (2v12)
19u50 Hoog 7K   Thomas Van Der Plaetsen Groep A:  2de met 2m10 (2v12) = 896p
Na dag 1: 9de met 3.324p
20u10 400m Fin  Cynthia Bolingo  Baan 5: Zilver in 51.62 ! BR !
         
Zondag 3 maart   
Ochtend    
10u06 60mH 7K   Thomas Van Der Plaetsen Reeks 1: 2de in 8.29 = 910p (8ste)
Na 5: 8ste met 4.234p
11u15 Polsstok 7K   Thomas Van Der Plaetsen 3de met 5m20 = 972p
Na 6: 5de met 5.206p
Avond    
19u18 800m Fin  Renée Eykens 4de in 2.03.32
19u37 1000m 7K Fin  Thomas Van Der Plaetsen 7de in 2.48.30 = 783p
      Eindstand: 6de met 5.989p
20u25 4x400m Fin  Belgian Tornados Goud in 3.06.27 !
      Julien Watrin-Dylan Borlée-Jonathan Borlée-Kevin Borlée
20u40 4x400m Fin  Belgian Cheetahs 5de in 3.32.46 BR
       Cynthia Bolingo-Hanne Claes-Margo Van Puyvelde-Camille Laus

 

 De Selectie

 Mannen 
 1500m Ismael Debjani/CABW
 3000m Robin Hendrix/OEH
 Zevenkamp Thomas Van der Plaetsen/DEIN
 4x400m Dylan Borlée/RCB, Jonathan Borlée/RCB, Kevin Borlée/RCB, Julien Watrin/DAMP en Asamti Badji/RESC
 Vrouwen 
 400m Cynthia Bolingo Mbongo/CABW
 800m Renée Eykens/AA
 60mH Eline Berings/RCG
 Hoogspringen Claire Orcel/CSF
 Vijfkamp Hanne Maudens/VS
 4x400m Camille Laus/RCB, Cynthia Bolingo Mbongo/CABW, Hanne Claes/RESC, Margo Van Puyvelde/ASVO en Paulien Couckuyt/AVKA

 

Atleten die aan de selectievoorwaarden voldeden:

 

Vrouwen          
400m 52.70 Cynthia Bolingo/CABW Gent 17.02.2019 BK AC
800m 2.02.15 Renée Eykens/AA Birmingham/Gbr 16.02.2019  
60mH 8.04  Eline Berings/RCG  Gent 09.02.2019  IFAM 
Hoog 1m90 Claire Orcel/CSF Gent 17.02.2019 BK AC
Ver 6m53 Hanne Maudens/VS Gent 17.02.2019 BK AC
Vijfkamp * 4.569p  Hanne Maudens/VS Gent 03.02.2019  BK MK 
4x400m *   Team Cheetahs      
Mannen          
400m 46.69 Kevin Borlée/RCB Gent 17.02.2019 BK AC
1500m 3.39.91 Ismaël Debjani/CABW Lievin/Fra 10.02.2019  
3000m 7.53.89 Robin Hendrix/OEH Linz/Aut 09.02.2019  
Zevenkamp * 6.132p Thomas Van Der Plaetsen/DEIN Gent 02+03.02.2019 BK MK
 4x400m *   Team Tornados      
           
* :  na invitatie van de Europese Atletiekfederatie.

 

De Selectiecriteria

(download in pdf-vorm)

 

De vastgelegde criteria zijn gebaseerd op de netto top 16 Europese prestaties van de twee laatste seizoenen.

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 december 2018 t.e.m. 20 februari 2019

De prestaties dienen te gebeuren op een 200m-piste.

 

Mannen

Discipline

Vrouwen

6.65

60m

7.26

46.73

400m

52.84

1:47.64

800m

2:02.72

3:41.89

1500m

4:11.06

7:56.29

3000m

9:02.08

7.71

60m Horden

8.09

2.26

Hoogspringen

1.90

5.65

Polsstokspringen

4.50

7.95

Verspringen

6.50

16.50

Hinkstapspringen

13.85

20.15

Kogelstoten

17.18

Uitnodiging EA

Buiten top 6: +5.854p

Vijfkamp
Zevenkamp

Uitnodiging EA

Buiten top 6: +4.313p

Uitnodiging EA

4x400m

Uitnodiging EA

 

Opmerkingen algemeen:

  • Atleten dienen zich voor het aflopen van de selectieperiode, om selecteerbaar te zijn voor dit kampioenschap, via het ondertekenen van de gedragscode, akkoord te verklaren met de door de KBAB opgelegde voorschriften qua kledij en portretrecht.
  • Er worden maximum 3 atleten per discipline geselecteerd. Indien meer dan 3 atleten de vooropgestelde criteria behalen, worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd.

 

Opmerkingen specifiek voor disciplines:

  • Meerkamp
    • Invitatie van de top 6 door de EA op basis van de outdoor resultaten van 2018 worden aanvaard
    • Invitatie van de top 6 door de EA op basis van de indoorresultaten van het indoorseizoen 2018-2019 worden aanvaard.
    • Indien de EA atleten uitnodigt buiten de netto top 6, dient de atleet ook het puntentotaal zoals aangegeven in de tabel te behalen tijdens het indoorseizoen, in de selectieperiode (1/12/2018 t.e.m. 20/2/2019).
  • Aflossingen
    • Bij uitnodiging door de EA zal de uitnodiging aanvaard worden.
    • In geval van selectie dient de samenstelling van het team dat deelneemt aan de Europese kampioenschappen van een gelijkwaardig niveau te zijn als het team dat het minimum realiseerde.
    • De individuele selectie voor het team gebeurt op basis van de prestatie ranking van het indoorseizoen, gelopen in de selectieperiode (1/12/2018 t.e.m. 20/2/2019)
    • De volgende atleten zijn vrijgesteld van het lopen van een individuele wedstrijd 400m: Kevin Borlée, Jonathan Borlée, Jonathan Sacoor.

Nieuws