De vroegere Europa Cup voor landenteams.
België treedt aan in de op één na hoogste Europese afdeling, de First League.
De  ETC Super League  is voorbehouden aan de 12 sterkste Europese atletieklanden.

Ga naar de EAA-site van Sandnes.

Ga naar de LOC-site van Sandnes.

Ga naar het tijdschema.

Ga naar de pagina van het vorige ETC in Vaasa (23-25 juni 2017)

Team Map


DEELNEMENDE LANDEN - RANGSCHIKKING:

Top 1 promoveert naar de Super League
Laatste  4 (+ Rusland) degraderen naar de Second League

Eindstand Land Tussenstand op 10/08
POR 302 (1) Portugal (POR)  POR 163 (1)
BLR 281 (2) Wit-Rusland (BLR) *  NED 140 (2)
NOR 269 (3) Noorwegen (NOR)  NOR 139 (3)
NED 259 (4) Nederland (NED) *  TUR 137 (4)
TUR  245 (5)  Turkije (TUR)  BLR 135 (5)
BEL 241 (6) België (BEL)  IRL 120 (6)
IRL 227 (7)   Ierland (IRL)  ROM 118 (7)
ROM 225,5 (8)  Roemenië (ROU)  SVK 116 (8)
HUN 223 (9) Hongarije (HUN) **  BEL 111 (9)
SVK 186 (10) Slovakije (SVK) **  HUN 108 (10)
LTU 173,5 (11) Litouwen (LTU) **    LTU 91 (11)
   *: gedegradeerd in 2017
**: gepromoveerd in 2017   
 
 
 

DE INDIVIDUELE RESULTATEN

VROUWEN   
09.08 serie
10.08 finale
100m Elise Mehuys/LYRA

7de in 12.05 q  
7de in 12.07 (-1.8) (5p)

09.08 serie
11.08 finale
200m Imke Vervaet/RCG

3de in 23.69 Q    
3de in 23.90 (-2.2) (9p)

09.08 serie
10.08 finale
400m Camille Laus/RCB

7de in 53.31 Q  
6de in 53.69 (6p)

10.08 800m Renée Eykens/AA 2de in 2.05.24 (10p)
11.08 1500m Mathilde Deswaef/WS 11de in 4.58.05 (1p)
10.08  3000m Lindsey De Grande/OEH 8ste in 10.01.30 (4p)
11.08 5000m Hanne Verbruggen/VITA 4de in 16.06.46 (8p)
09.08 serie
11.08 finale
100mH Sarah Missinne/KAAG

8ste in 14.01 q   
7de in 13.88 (-1.1) (5p)

09.08 serie
10.08 finale
400mH Paulien Couckuyt/AVKA

5de in 58.67 Q 
3de in 56.99 (9p)

10.08 3000m St Lisa Rooms/OEH 8ste in 10.27.84 (4p)
11.08 Hoog Claire Orcel/CSF 2de met 1m90 (10p)
11.08 Ver Noor Vidts/VAC 5de met 6m35 (+2.0) (7p)
10.08  Hinkstap Elsa Loureiro/RFCL 11de met 12m27 (+4.00) (1p)
11.08 Pols Fanny Smets/CABW 4de met 4m36 (8p)
11.08  Kogel Noor Vidts/VAC 9de met 13m22 (3p) 
 09.08 Discus Anouska Hellebuyck/DEIN  11de met 39m87 (1p)
 10.08 Hamer Vanessa Sterckendries/OEH  NM (0p)
 10.08 Speer Pauline Smal/SMAC 11de met 40m16 (1p)
10.08  4x100m   1ste in 44.53 (11p)
    Elise Mehuys/LYRA - Rani Rosius/AVT - Imke Vervaet/RCG - Manon Depuydt /ACME
11.08 4x400m   10de in 3.37.57 (2p)
    Paulien Couckuyt/AVKA - Camille Laus/RCB - Kiné Gaye/RCG - Renée Eykens/AA 
       
MANNEN   
09.08 serie 100m Andreas Vranken/DCLA  10de in 10.88
09.08 serie
11.08 finale
200m Robin Vanderbemden/SER

 4de in 21.27 Q    
3de in 21.08 (-2.0) (9p)

 09.08 serie
10.08 finale
400m Jonathan Sacoor/OEH

1ste in 46.57 Q  
1ste in 46.43 (11p)

11.08 800m Aurèle Vandeputte/HAC 7de in 1.50.48 (5p)
10.08 1500m Stijn Baeten/DCLA 5de in 3.46.22 (7p)
11.08 3000m Isaac Kimeli/OEH 1ste in 8.09.09 (11p)
10.08 5000m Lahsene Bouchikhi/ROBA 8ste in 14.17.25 (4p)
09.08 serie
11.08 finale
110mH Michael Obasuyi/OEH

2de in 14.00 Q    
2de in 13.76 (-1.3) (10p)

09.08 serie
10.08 finale
400mH Dylan Owusu/RCG

 5de in 51.64 Q  
3de in 50.91 (9p)

11.08  3000m St Clément Deflandre/HERV 8ste in 9.00.62 (4p)
10.08 Hoog Thomas Carmoy/CRAC 6de met 2m12 (6p)
10.08 Ver Corentin Campener/RESC 6de met 7m60 (+1.4) (6p)
11.08  Hinkstap Bjorn De Decker/WIBO 10de met 14m64 (+1.4) (2p)
11.08 Pols Ben Broeders/DCLA  2de met 5m46 (10p)
10.08 Kogel Philip Milanov/VAC 9de met 16m74 (3p)
11.08 Discus Philip Milanov/VAC 2de met 64m73 (10p)
09.08 Hamer Rémi Malengreaux/RCG 10de met 58m26 (2p)
11.08 Speer Timothy Herman/ACME 4de met 74m89 (8p)
10.08 4x100m   3de in 40.07 (9p)
    Gaylord Kuba Di-Vita/CABW - Andreas Vranken/DCLA - Antoine Snyders/WACO - Charles Niesen/RESC 
11.08 4x400m   4de in 3.08.96 (8p)
    Alexander Doom/AVR  - Asamti Badji /RESC - Camille Snyders/WACO -  Jonathan Sacoor/OEH
       

 

BELGISCHE SELECTIE

MANNEN   VROUWEN
Gaylord Kuba Di-Vita/CABW 100m Elise Mehuys/LYRA
Robin Vanderbemden/SER 200m Imke Vervaet/RCG
Jonathan Sacoor/OEH 400m Camille Laus/RCB
Aurèle Vandeputte/HAC 800m Renée Eykens/AA
Stijn Baeten/DCLA 1500m Mathilde Deswaef/WS
Isaac Kimeli/OEH 3000m Lindsey De Grande/OEH
Lahsene Bouchikhi/ROBA 5000m Hanne Verbruggen/VITA
Michael Obasuyi/OEH 110/100mH Sarah Missinne/KAAG
Dylan Owusu/RCG 400mH Paulien Couckuyt/AVKA
Clément Deflandre/HERV 3000m St Lisa Rooms/OEH
Thomas Carmoy/CRAC Hoog Claire Orcel/CSF
Corentin Campener/RESC Ver Noor Vidts/VAC
Bjorn De Decker/WIBO Hinkstap Elsa Loureiro/RFCL
Ben Broeders/DCLA Pols Fanny Smets/CABW
Philip Milanov/VAC Kogel Noor Vidts/VAC
Philip Milanov/VAC Discus Anouska Hellebuyck/DEIN
Rémi Malengreaux/RCG Hamer Vanessa Sterckendries/OEH
Timothy Herman/ACME Speer Pauline Smal/SMAC
Gaylord Kuba Di-Vita/CABW 4x100m Manon Depuydt /ACME
Charles Niesen/RESC   Elise Mehuys/LYRA
Antoine Snyders/WACO   Nora Thiry/SER
Camille Snyders/WACO   Rani Rosius/AVT
Andreas Vranken/DCLA   Imke Vervaet/RCG
Asamti Badji /RESC 4x400m Paulien Couckuyt/AVKA
Alexander Doom/AVR   Manon Depuydt/ACME
Jonathan Sacoor/OEH   Renée Eykens/AA
Camille Snyders/WACO   Kiné Gaye/RCG
Robin Vanderbemden/SER   Camille Laus/RCB

 

Nieuws