Webshop

De wereldkampioenschappen voor juniores vinden plaats van 17 tot en met 22 augustus 2021 in Nairobi, Kenia.

Ga naar de WA-site van Nairobi.

Ga naar de livestream van Nairobi.

Ga naar het tijdschema van Nairobi.

Palmares van de Belgische deelnemers aan de WK voor juniores.

Programma & resultaten Belgen

Tijdsschema in Belgische tijd.

Woensdag 18 augustus 

Geen Belgen in actie. 

Donderdag 19 augustus 

08u00

400m horden

Ilana Hanssens

Reeks 2 - baan 6 
(geen halve finale)

4de in 59"60 (11v21)

09u50

800m

Annelies Nijssen

Reeks 2 - baan 7

2de in 2'09"44 Q (12v29)

Vrijdag 20 augustus 

08u00

100m

Jente Hauttekeete
Na 1 proef: 1ste met 885 punten

Tienkamp

1ste in 10"89 (1v8) +0,4 m/s - 885p

08u00

100m

Jef Misplon
Na 1 proef: 8ste met 699 punten

Tienkamp

8ste in 11"76 (8v8) +0,4 m/s - 669 p

08u40

Ver

Jente Hauttekeete
Na 2 proeven: 1ste met 1805 punten

Tienkamp

1ste met 7m44 (1v8) 0,0m/s - 920p

08u40

Ver

Jef Misplon
Na 2 proeven: 8ste met 1327 punten

Tienkamp

8ste met 6m19 (8v8) +0,0 m/s - 628p

09u13

Hoog

Merel Maes

Kwalificaties - Groep A

5de met 1m74 q (12v17)

09u50

Kogel

Jente Hauttekeete
Na 3 proeven: 1ste met 2632 punten

Tienkamp

2de met 15m61 (2v8) - 827p

09u50

Kogel

Jef Misplon
Na 3 proeven: 8ste met 2067 punten

Tienkamp

4de met 14m19 (4v8) - 740p

14u17

Hoog

Jente Hauttekeete
Na 4 proeven: 1ste met 3519 punten

Tienkamp

1ste met 2m09 (1v8) - 887p

14u17

Hoog

Jef Misplon
Na 4 proeven: 8ste met 2737 punten

Tienkamp

8ste met 1m85 (8v8) - 670p

15u20

800m

Annelies Nijssen

Halve finale 1

4de met 2'07"13 q (4v16)

16u35

400m

Jente Hauttekeete
Na 5 proeven: 1ste met 4381 punten

Tienkamp

2de in 48"99 (2v8) - 862p

16u35

400m

Jef Misplon
Na 5 proeven: 8ste met 3465 punten

Tienkamp

6de in 51"93 (6v8) - 728p

Zaterdag 21 augustus 

08u00

110m horden

Jente Hauttekeete
Na 6 proeven: 1ste met 5362 punten

Tienkamp

1ste in 13"95 (1v8) +0,6 m/s - 981p

08u00

110m horden

Jef Misplon
Na 6 proeven: 7de met 4344 punten

Tienkamp

7de in 14"76 (7v8- +0,6 m/s - 879p

08u50

Discus

Jente Hauttekeete
Na 7 proeven: 1ste met 6065 

Tienkamp

3de met 41m47 (3v8) - 694p

08u50

Discus

Jef Misplon
Na 7 proeven: 7de met 4974 punten

Tienkamp

7de met 38m31 (7v8) - 630p

10u50

Polsstok

Jente Hauttekeete
Na 8 proeven: 1ste met 6816 punten

Tienkamp

3de met 4m50 (3v8) - 760p

10u50

Polsstok

Jef Misplon
Na 8 proeven: 6de met 5705 punten

Tienkamp

5de met 4m40 (5v8) - 731p

14u05

Speer

Jente Hauttekeete
Na 9 proeven: 2de met 7423 punten

Tienkamp

5de met 51m24 (5v8) - 607p

14u05

Speer

Jef Misplon
Na 9 proeven: 6de met 6232 punten

Tienkamp

8ste met 45m79 (8v8) - 527p

15u45

800m

Annelies Nijssen

Finale

8ste in 2'09"55 (8v8)

16u45

1500m

Jente Hauttekeete
Na 10 proeven: 2de met 8053 punten

Tienkamp

2de in 4'48"33 (2v8) - 630p

16u45

1500m

Jef Misplon
Na 10 proeven: 6de met 6873 punten

Tienkamp

1ste in 4'46"33 (1v8) - 641p

Zondag 22 augustus 

14u25

Hoog

Merel Maes

Finale

5de met 1m84 (5v13)

 

Belgische selectie 

Vrouwen 

Discipline

Voornaam naam/CLUB

400m horden

Ilana Hanssens/ASVO

800m

Annelies Nijssen/ATLA

Hoog

Merel Maes/ACW

Mannen 

Discipline

Voornaam naam/CLUB

Tienkamp

Jente Hauttekeete/KAAG

Tienkamp

Jef Misplon/RCG

Begeleiding 

Head of Delegation

Fernando Oliva

Team Coaches

Hendrik Hauttekeete
Philip Gilson

Team Doctor

Cédric Danniau

Team Physiotherapist

Nicolas Kerckhof

 

De minima voor Nairobi

De selectiecriteria moet 1x worden voldaan in de periode tussen 1 april 2021* en 1 augustus 2021.
* Afhankelijk van de evolutie van de gezondheidssituatie

Mannen

Discipline

Vrouwen

10"41

100m

11"56

20"90

200m

23"56

46"47

400m

52"94

1'49"06

800m

2'05"75

3'44"88

1500m

4'20"22

8'14"00

3000m

9'25"00

14'12"00

5000m

16'33"89

9'02"88

3000m steeple

10'29"42

13"67

110mH/100m horden

13"59

51"27

400m horden

58"53

43'40"00

10.000m snelwandelen

49'08"44

2m16

Hoog

1m82

5m12

Polsstok

4m07

7m63

Ver

6m28

15m84

Hinkstap

13m13

18m98

Kogel

14m95

57m92

Discus

50m92

70m10

Hamer

60m02

69m50

Speer

52m51

7150

Tienkamp / Zevenkamp

5350

39"99

4 x 100m

45"26

3'09"39

4 x 400m

3'36"50

Algemene opmerkingen

  • De criteria zijn vastgesteld op het gemiddelde van de Top 30 (2/p) van World Athletics en de Top 16 (2/p) van European Athletics in het seizoen 2019.
  • Atleten geboren in 2002, 2003, 2004 en 2005 (extra) komen in aanmerking voor selectie.
  • Om in aanmerking te komen voor een selectie voor deze kampioenschappen, moeten de atleten instemmen met de door de KBAB opgelegde voorschriften wat betreft kledij en beeldrechten door vóór het einde van de selectieperiode de gedragscode te ondertekenen.
  • Er worden per discipline maximaal twee atleten geselecteerd. Indien meer dan twee atleten aan de selectiecriteria voldoen, worden de twee atleten met de beste prestaties in de selectieperiode geselecteerd.
  • Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Enkel prestaties op 5000m, als uitzondering en in overeenstemming met regel 147 van World Athletics, worden aanvaard op voorwaarde indien onvoldoende atleten van hetzelfde geslacht deelnemen om een aparte reeks te organiseren en op voorwaarde dat er geen hulp is van een of meerdere atleten van het ene geslacht in functie van het andere geslacht. Voor wedstrijden in het snelwandelen, zullen de resultaten worden aanvaard.
  • Aflossingen 4x400m: Om geselecteerd te worden, moet een aflossingsteam aan de volgende criteria voldoen:
    • De Belgische selectiecriteria uit bovenstaande tabel hebben behaald;
    • Een team kan worden geselecteerd op basis van de optelling van vier individuele tijden. In dit geval zijn de selectiecriteria 3:11.39 voor de mannen en 3:38.50 voor de vrouwen;
    • De individuele selectie van het team wordt gemaakt op basis van de rangschikking van de prestaties van het outdoorseizoen dat plaatsvond tijdens de selectieperiode (01/04/2021 tot 01/08/2021);
    • In geval van selectie van een team moet de samenstelling van het team tijdens het kampioenschap van hetzelfde niveau zijn als het team dat het minimum heeft behaald.
  • I Run Clean Diploma: Alleen atleten die hun diploma hebben ontvangen voor het voltooien van het opleidingsprogramma voor dopingbestrijding "I Run Clean" van European Athletics, komen in aanmerking voor deelname. Het diploma moet door alle atleten worden behaald naast de selectiecriteria voor de wedstrijd(en) waarvoor ze zijn ingeschreven.

Algemene criteria die voor alle geselecteerde atleten gelden

  • Er wordt benadrukt dat atleten alleen in aanmerking komen voor selectie voor het nationale team en recht hebben om de KBAB te vertegenwoordigen tijdens internationale kampioenschappen wanneer er voldaan is aan de criteria van het wedstrijdreglement van World Athletics. De atleet moet lid zijn van de KBAB op het moment dat de selectiecriteria worden gerealiseerd. Anders komen de prestaties niet in aanmerking.
  • Een atleet die aan de selectiecriteria heeft voldaan, zal niet worden voorgedragen voor selectie of de selectie zal in overweging worden genomen, wanneer er sprake is van: een (bestaande) blessure op het moment van de selectie, een verslechtering van de gezondheid of conditie, of enig andere reden, met inbegrip van disciplinaire of ethische redenen.
  • De selectiecommissie kan ook een atleet uit de selectie verwijderen om welke reden dan ook, inclusief de hierboven vermelde.
  • In bijzondere gevallen, met inbegrip van gevallen die niet onder de selectiecriteria vallen, behoudt de selectiecommissie zich het recht om atleten te selecteren die niet aan de KBAB-selectiecriteria hebben voldaan.

Staat van vorm

  • Geselecteerde atleten die geblesseerd raken in de periode tussen het behalen van het minimum en de start van de kampioenschappen, moeten hun vorm bewijzen voor de start van de kampioenschappen.
  • Indien nodig kan de selectiecommissie de betrokken atleet verzoeken om een test af te leggen, tijdens een wedstrijd of training, voor de start van de kampioenschappen.
  • Indien de test niet wordt uitgevoerd of het prestatieniveau van de atleet onvoldoende is, kan de selectiecommissie afzien van de selectie van de betrokken atleet en/of het betrokken team voor de kampioenschappen in kwestie.

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voldeden

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
Tienkamp 8.150 punten Jente Hauttekeete/KAAG Tallinn, 17 & 18 juli 2021
Tienkamp 7.210 punten Jef Misplon/RCG Brussel, 26 & 27 juni 2021
Tienkamp 7.153 punten Thomas Van der Poel/BRAB Bertrix, 31 juli & 1 augustus 2021
Vrouwen      
400m 58"51 Ilana Hanssens/ASVO Tallinn/Est, zaterdag 17 juli
800m 2'04"55 Nijssen Annelies/ATLA Heusden-Zolder, 3 juli 2021
Hoog 1m88 Merel Maes/ACW Brussel, 27 juni 2021
5 atleten voldeden aan de nationale selectiecriteria

 

Nieuws