De Europese beloftenkampioenschappen voor atleten geboren in 1995-1996 en 1997 worden betwist in het Poolse Bydgoszc van 13 tot en met 16 juli 2017. De complete Team Map kan je hier terugvinden.

Selectiecriteria EK Beloften 2017 Bydgoszcz
Palmares Belgen tijdens de Europese beloftenkampioenschappen
EAA website voor Bydgoszcz

 

De vastgelegde criteria zijn gebaseerd op de bruto top 20 Europese prestaties van de twee laatste seizoenen.

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 JANUARI 2017 t.e.m. 3 JULI 2017 (14u00)

Selectienormen

Mannen Discipline Vrouwen
10,39 100m 11,54
20,95 200m 23,66
46,78 400m 53,15
1,47,51 800m 2,04,09
3,41,92 1500m 4,16,46
13,58,88 5000m 16,12,73
29,56,00 10000m 35,05,43
14,07 100/110m Hurdles 13,50
51.01 400m Hurdles 58.10
8,51,00 3000m SC 10,17,24
  20.000m Walk  
40.00 4 x 100m 44,90
3,07,00 4 x 400m 3,36,00
2,18 High Jump 1,83
5,34 Pole Vault 4,18
7,70 Long Jump 6,34
15,80 Triple Jump 13,13
18,40 Shot Put 15,20
57,51 Discus 52,14
69,42 Hammer 64,09
74,30 Javelin 53,40
7.438 Decathlon/ Heptathlon 5.512

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voldeden:

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
       
400m 46.71 Alexander Doom/AVR Oordegem-Lede, 03.06.17 FC Putbos
  46.73 Michaël Rossaert/ACW  Brussel KB, 01.07.17, BK AC 
       
1500m 3.41.53 Simon Debognies/OEH Nijmegen/Ned, 02.06.17
       
5000m 13.38.03 Simon Debognies/OEH Oordegem-Lede, 27.05.17, IFAM
       
5000m 13.50.09 Dieter Kersten/ADD Oordegem-Lede, 27.05.17, IFAM
       
10.000m 29.34.93 Dieter Kersten/ADD Huelva/Esp, 08.04.17
       
400m Horden 50.94 Dylan Owusu/RCG Oordegem-Lede, 27.05.17, IFAM
       
Polsstok 5m45i Ben Broeders/DCLA Gent TSH, 04.03.17
       
Vrouwen      
       
800m 2.02.36 Renée Eykens/KAPE Praag/Cze, 05.06.17
       
1500m 4.13.50 Renée Eykens/KAPE Brussel KB, 02.07.17, BK AC
       
5000m 16.10.35 Lisa Rooms/OEH Karlsruhe/Ger, 19.05.17
       
400mH 57.90 Nenah De Coninck/KAAG Oordegem-Lede, 03.06.17 FC Putbos
  57.05 Margo Van Puyvelde/ASVO Brussel KB, 02.07.17, BK AC
       
Polsstokspringen 4m21 Elien De Vocht/WACO Nijvel, 03.06.17
       
Verspringen 6m40 Hanne Maudens/VS  Brussel KB, 02.07.17, BK AC
       
Speerwerpen 54m60 Kato Van Den Brulle/VAC Brussel KB-Mingels, 07.05.17
       
Hamerslingeren 64m48 Vanessa Sterckendries/OEH Bruay La Buissiere/Fra, 07.05.17
       
Zevenkamp 6.024p Noor Vidts/VAC Götzis/Aut, 27+28.05.17
  14.11 (0.0) - 1m74 - 13m95 - 24.21 (-1.6) * 6m02 (0.0) - 36m44 - 2.10.96 
       
Zevenkamp 6.113p Hanne Maudens/VS Götzis/Aut, 27+28.05.17
  14.14 (0.0) - 1m77 - 12m53 - 24.33 (-1.8) * 6m30 (+0.7) - 40m45 - 2.11.09 
       
 15 atleten voldeden aan de nationale selectiecriteria.

 De definitieve selectie:

Naam Voornaam Gesl Discipline(s)
Badji Asamti m 4x400
Broeders Ben m PV
De Coninck Nenah vr/f 400H
De Vocht Elien vr/f PV
Debognies Simon m 5K
Doom Alexander m 400, 4x400
Doom Alexander m 4x400
Eykens Renée vr/f 800, 1500
Iguacel Christian m 4x400
Kersten Dieter m 10K
Lubon Camille m 4x400
Maudens Hanne vr/f Heptathlon
Maudens Hanne vr/f LJ
Owusu Dylan m 400H
Rooms Lisa vr/f 5K
Rossaert Michael m 400, 4x400
Rossaert Michael m 4x400
Sterckendries Vanessa vr/f HT
Van Den Brulle Kato vr/f JT
Van Puyvelde Margo vr/f 400H
Vidts Noor vr/f Heptathlon

De begeleiders

Delegatieleider: Christian Halloy
Team leader: Max De Vylder
Team Arts: Vincent Grek
Team kine: Nicolas Kerckhof & Helen Peters
Coaches: Philip Gilson, Domitien Mestré, Rik Didden, Patrick Himschoot, Kurt Boffel, Fernando Oliva

Tijdschema & Resultaten

(Uurweergave in plaatselijke tijd)

Donderdag 13 juli     
Voormiddag    
10:00 100mH 7K W   Hanne Maudens R2v4: 8ste in 14.49 (+2.6) 912p = 24v31
        Noor Vidts R2v4: 3de in 13.89 (+2.6) 994p = 10v31
11:15 Hoog 7K W A+B Hanne Maudens Gr.A: 6de met 1m72 (6v31)
          Na 2 onderdelen: 16de met 1.789p
        Noor Vidts Gr.A: 2de met 1m78 (2v31)
          Na 2 onderdelen: 1ste met 1.947p
12:17 400m M R1-R3v4 Alexander Doom 8ste in 48.52 (29v31)
12:03 400m   R1-R1v4 Michaël Rossaert 5de in 47.44 (14v31)
           
Namiddag    
15:05 Kogel 7K W Gr A Hanne Maudens 14de met 11m82  649p = 16v31
          Na 3 onderdelen: 13de met 2.438p
      Gr A Noor Vidts 6de met 12m98  726p = 6v31
          Na 3 onderdelen: 4de met 2.673p
17:00 Polsstok W Q Gr.B Elien De Vocht Geen aanvangshoogte op 3m85
17:15 200m 7K W   Hanne Maudens R1v4: 7de in 24.83 (+2.1) 902p  = 10v31
          Na 4 onderdelen: 12de met 3.340p
        Noor Vidts R1v4: 6de in 24.60 (+2.1) 924p = 9v31
          Na 4 onderdelen: 4de met 3.597p
17:50 800m W R1-R1v3 Renée Eykens 1ste in 2.04.55 Q (3v24)
18:30 10.000m M Final Dieter Kersten 14de in 30.36.63 = 14v19
           
Vrijdag 14 juli     
Voormiddag    
10:05 Hamer W Q  Gr A Vanessa Sterckendries 10de met 61m75 (15v31)
11:00 Polsstok M Q  Gr B Ben Broeders 1ste met 5m25 q (1v21)
12:25 Ver 7K W A+B Noor Vidts 2de met 6m20 (-0.6) 912p = 3v28
          Na 5 onderdelen: 3de met 4.509p
12:30 400mH W R1 Nenah De Coninck R4v4: 2de in 57.78 Q (5v29)
        Margo Van Puyvelde R1v4: 1ste in 57.27 Q (2v29)
13:00 400mH M R1 Dylan Owusu R1v4: 3de in 50.97 Q (6v26)
           
Namiddag    
16:10 Speer 7K W Gr.B Noor Vidts 10de met 32m72  528p = 24v28
          Na 6 onderdelen: 7de met 5.037p
17:55 800m 7K W Final Noor Vidts R3v3: 4de in 2.15.42 887p = 6v28
          Eindstand: 5de met 5.924p (5v31)
           
Zaterdag 15 juli     
Voormiddag    
12:05 4 x 400m M R1 Team R2v2: 2de in 3.08.59 Q = 6v12
        Alexander Doom (48.00) - Christian Iguacel (1.34.48)
Asamti Badji (2.21.72) - Michael Rossaert (3.08.59)
12:50 Ver W Q Gr B Hanne Maudens 3de met 6m44 (+1.2) = 4v26
13:00 Speer W Q Gr B Kato Van Den Brulle 9de met 48m74 = 19v28
           
Namiddag    
15:48 400mH W SF Nenah De Coninck HF2v2: 2de in 56.99 Q = 3v16
        Margo Van Puyvelde HF1v2: 3de in 57.34 Q = 6v16
16:09 400mH M SF Dylan Owusu HF2v2: 7de in 53.10 = 15v16
19:18 800m W Final Renée Eykens Goud in 2.04.73 !
20:10 5000m M Final Simon Debognies Zilver in 14.14.71 ! 2v18
           
Zondag 16 juli     
Namiddag    
15:35 Ver W Final Hanne Maudens 12de met 6m12 (+0.6) 
15:57 400mH W Final Nenah De Coninck 6de in 57.43
        Margo Van Puyvelde 5de in 57.12
17:40 Polsstok M Final Ben Broeders Goud met 5m60 !
17:56 5000m W Final Lisa Rooms 5de in 16.15.58 = 5v12
19:55 4 x 400m M Final Team 5de in 3.06.45
        Alexander Doom (47.60) - Christian Iguacel (1.34.21)Asamti Badji (2.20.72) - Michael Rossaert (3.06.45)
           

Nieuws